وزیر بهداشت مطرح کرد حضور ۴۰ هزار ایثارگر در وزارت بهداشت

خبرگزاری فارس: حضور 40 هزار ایثارگر در وزارت بهداشت

وزیر بهداشت، درمان و آموزش گفت: حدود ۴۰ هزار ایثارگر و ۵۰۰ شهید و جانباز در وزارت بهداشت وجود دارد که سعی داریم با تمام توان برای جبران زحماتشان در هشت سال دفاع مقدس تلاش کنیم.

به گزارش خبرگزاری راست قامتان در کرج، سیدحسن قاضی‌زاده هاشمی شامگاه سه‌شنبه در حاشیه بازدید از جانباز ۷۰ درصد مستقر در شهرک بنفشه_کرج، گفت: مطالبی باور نکردنی توسط این جانباز نقل شد و ما می‌بینیم جانبازان ما پس از گذشت ۳۸ سال هنوز با مشکل مواجه هستند.

وی در رابطه با این جانباز، افزود: حسین بخت‌آزاد به صورت میهمان در شهر کرج ساکن است از همین رو بنیاد شهید استان البرز از حضور وی اطلاع نداشته است و خدمات‌رسانی ناقص بود.

وزیر بهداشت با اشاره به همراهی مسئول بنیاد شهید استان البرز در این بازدید، اضافه کرد: سعی داریم از این پس هماهنگی لازم برای ارایه خدمات به این جانباز فراهم شود.

به گفته قاضی‌زاده هاشمی ۴۰ هزار ایثارگر و ۵۰۰ شهید و جانباز در وزارت بهداشت وجود دارد که تا حد امکان به آن‌ها ارایه خدمات شده است.

وی تصریح کرد: هرچند تمام سعی خود را برای ارائه خدمات به قشر ایثارگر جامعه داشته‌ایم اما نمی‌توان گفت حق آن‌ها ادا شده است. یکی از وزارتخانه‌ها که ارتباط خوبی با ایثارگران دارد وزارت بهداشت قلمداد می‌شود و سعی به تقویت این رابطه داریم.

قاضی‌زاده هاشمی با اشاره به اینکه بهتر است همه امور ایثارگران و جانبازان معطوف یک ارگان و نهاد باشد، اظهار کرد: اگر این ساماندهی صورت نگیرد شاهد بدرفتاری و یا تفاوت برخورد خواهیم بود که ناراحتی برای سرمایه‌های کشور که همان ایثارگران هستند به وجود مِی‌آید، خیلی بد است که شخصی همچون حسین آقا پس از ۳۰ سال جانبازی موفق نشده باشد به سفرهای زیارتی حج و کربلا شود و سرانجام توسط ساختن مستندی و با کمک مردمی این امر محقق شود.

وزیر بهداشت بیان کرد: تصور می‌کنم مجلس و دولت در این زمینه کوتاهی کرده‌اند و باید مسائل مربوط به این افراد در یک دستگاه جمع شود چراکه سرگذشت تلخ جانبازان باید جبران شود که ناشی از کوتاهی همه ما می‌باشد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *