شنبه , آبان ۱ ۱۴۰۰
قالب وردپرس درنا توس
خانه / اخبار / اخبار جانبازان / ویلچر و سایر تجهیزات پزشکی به‌صورت دوره‌ای بین جانبازان مشمول توزیع می‌شود

ویلچر و سایر تجهیزات پزشکی به‌صورت دوره‌ای بین جانبازان مشمول توزیع می‌شود

معاون بهداشت و درمان بنیاد شهید و امور ایثارگران گفت: تمام جانبازان عزیز گردنی و نخاعی و یا جانباز گران‌قدری که به دلیل سکته امکان تحرک آن‌ها سلب شده است به‌طور دوره‌ای ویلچر دریافت می‌کنند.
به گزارش خبرگزاری راست قامتان، عبدالرضا عباسپور درباره اختصاص ویلچر به جانبازان، گفت: ویلچرها دارای انواع مختلفی از جمله ویلچر حمام، ویلچر فعال، ویلچر ایستا و ویلچر استاندارد هستند و تمام این ویلچرها به‌صورت دوره‌ای یعنی هر ۳ و نیم تا ۵ سال یک بار به صورت رایگان توسط بنیاد شهید و امور ایثارگران در اختیار جانبازان نخاعی کمری و گردنی قرار می‌گیرد. ضمناً جانبازانی که به دلیل بیماری‌های خاص مانند سکته مغزی نیازمند ویلچر هستند نیز ویلچر دریافت می‌کنند.
وی افزود: ممکن است جانبازان عزیزی که ویلچرشان مستعمل شده و دوره استفاده از آن به سر رسیده است مدتی در انتظار ویلچر جدید بمانند، اما حتماً ویلچر نو را به‌صورت رایگان از بنیاد شهید و امور ایثارگران دریافت می‌کنند و هیچ جانباز نخاعی کمری و گردنی بدون ویلچر نیست.
معاون بهداشت و درمان بنیاد تصریح کرد: زمانی که جانباز برای خرید ویلچر جدید به هر دلیلی راسآ اقدام کند، بنیاد طبق ضابطه و تعرفه مشخص شده با ارائه اسناد مثبته مالی هزینه را پرداخت می‌کند.
عباسپور در پایان گفت: در حال حاضر حدود ۶ هزار جانباز ویلچری تحت پوشش بنیاد شهید و امور ایثارگران هستند که حدود ۲ هزار نفر از این عزیزان جانباز نخاعی و بقیه دارای عوارض دیگر مانند قطع عضو اندام تحتانی، سکته مغزی، همی‌پلژی و… هستند./ایثار

درباره ی علیرضا آقا میرزایی

مطلب پیشنهادی

ارائه توضیحات و توصیه‌هایی در خصوص آزمون استخدامی فرزندان شهدا و فرزندان جانبازان ۷۰ درصد

معاون تعاون و امور اجتماعی بنیاد شهید و امور ایثارگران به ارائه توصیه‌ها، توضیحات و …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *