پاداش بازنشستگی ایثارگران امسال پرداخت می شود

عندلیبی معاون حقوقی و امور مجلس بنیاد شهید و امور ایثارگران کشور در نشست هماهنگی امور ایثارگران استان مرکزی که در محل استانداری برگزار شد، گفت: مطالبات پاداش بازنشستگی سال ۹۵ ایثارگران و خانواده معظم شهدا امسال پرداخت می شود.

خبرگزاری راست قامتان:عندلیبی معاون حقوقی و امور مجلس بنیاد شهید و امور ایثارگران کشور اظهار کرد: مطالبات پاداش بازنشستگی ایثارگران و خانواده معظم شهدا تا قبل از سال ۹۵ به صورت کامل توسط بنیاد شهید و امور ایثارگران پرداخت شده است.

وی ادامه داد: بخشی از مطالبات سال ۹۵ پاداش بازنشستگی خانواده شهدا و ایثارگران در برخی از استان ها پرداخت و برخی استان های بزرگ از جمله تهران، اصفهان، شیراز و خوزستان به دلیل تامین نشدن منابع مالی، باقی مانده است.

معاون حقوقی و امور مجلس بنیادشهید و امور ایثارگران بیان کرد: مطالبات ایثارگران سال ۹۵ این استان ها تا پایان امسال به صورت کامل تسویه می شود.

عندلیبی با یادآوری مطالبات ۵۰ هزار میلیارد ریالی ذخیره مرخصی ایثارگران و خانواده شهدا گفت: در قانون برنامه ششم پرداخت تمام مطالبات ذخیره مرخصی ایثارگران برعهده بنیاد شهید قرارداده شده و مقرر شد اعتبار آن توسط دولت تامین شود که تا کنون اعتباری در این زمینه پرداخت نشده است.

وی ادامه داد: پرداخت مطالبات ذخیره مرخصی ایثارگران از محل منابع داخلی بنیاد شهید و امور ایثارگران و با کمک دولت در دستور کار قرار دارد.

معاون حقوقی و امور مجلس بنیاد شهید و امور ایثارگران با یادآوری تصویب قانون بازگشت به کار بازنشستگان ایثارگر و جانباز با سابقه کاری زیر ۳۵ سال افزود: ۸۰ هزار نفر از بازنشستگان این اقشار برای بازگشت به کار ثبت نام کرده و بر اساس قانون دستگاه ها موظف به بکارگیری این افراد هستند.

عندلیبی ادامه داد: برای به کارگیری این افراد باید مجوزها و محدودیت های اداری سازمان های نیز لحاظ شود تا از بروز مشکل جلوگیری شود.

وی یادآور شد: فرزندان شهدا و جانبازان بالای ۵۰ درصد از قانون ممنوعیت به کارگیری بازنشستگان در دستگاه ها مستثنی بوده و ممنوعیتی برای به کارگیری این افراد در دستگاه ها وجود ندارد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *