پرداخت هزینه‌های درمانی ایثارگران، مراکز درمانی و داروخانه‌ها

معاون بهداشت و درمان بنیاد شهید و امور ایثارگران از پرداخت بخشی از تعهدات بیمه دی بابت هزینه‌های درمانی ایثارگران در مورد اسناد تا پایان خردادماه خبر داد.

به گزارش خبرگزاری راست قامتان، دکتر عبدالرضا عباسپور در خصوص پرداخت هزینه‌های درمانی ایثارگران به مراکز درمانی، گفت: پرداخت‌های بیمه دی به بیمارستان‌ها، مراکز درمانی و ایثارگران چند ماه با تأخیر مواجه بود اما با پیگیری و اقدامات بسیار خوب و پشتکار رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران که این موضوع را بارها در دولت مطرح کردند بخش مهمی از اعتبارات مورد نیاز تامین اعتبار و به بیمه دی پرداخت شد و متعاقبا بیمه دی نیز نسبت به پرداخت به مراکز درمانی اقدام خواهد کرد.
وی خاطرنشان کرد: در جلسات مشترک دکتر قاضی‌زاده هاشمی رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران و دکتر میرکاظمی رئیس سازمان برنامه و بودجه بر اهمیت درمان ایثارگران تاکید شد و در نهایت تأمین اعتبار برای این موضوع صورت گرفت و ظرف هفته گذشته بخش قابل توجهی از بدهی‌های بیمه دی توسط سازمان برنامه و بودجه تخصیص یافت و به بیمه دی پرداخت شد که ظرف یک هفته آینده اسناد مالی مراکز درمانی تا پایان اردیبهشت ماه و داروخانه‌ها تا پایان خرداد ماه پرداخت خواهد شد.
معاون بهداشت و درمان بنیاد شهید و امور ایثارگران با اشاره به تأخیر در پرداخت اسناد هزینه‌ای ایثارگران نیز گفت: اسناد دریافتی هزینه درمانی ایثارگران نیز تا پایان خرداد ماه پرداخت می‌شود که امیدواریم رضایت جامعه ایثارگری را به دنبال داشته باشد.
وی در خصوص وضعیت بیمه حادثه‌دیدگان حادثه تروریستی حرم حضرت شاهچراغ(ع) هم تصریح کرد: بنیاد شهید و امور ایثارگران برای هر حادثه‌ای از این دست که در کشور رخ می‌دهد اقدامات لازم را انجام داده و برای شهدای شیراز نیز ظرف مدت کوتاهی پرونده تشکیل خواهد شد و خانواده این عزیزان از خدمات و مزایایی که دیگر خانواده‌های شهدا برخوردارند، بهره‌مند می‌شوند.
دکتر عباسپور افزود: مجروحان حادثه تروریستی حرم مطهر حضرت شاهچراغ(ع) نیز پس از تشکیل پرونده و فرایند قانونی تحت عنوان جانباز تحت پوشش قرار خواهند گرفت که در مجموع ۱۳ شهید و ۱۷ جانباز را شامل می‌شود.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *