کمیسیون‌های پزشکی به‌صورت منسجم و در تمام روزهای هفته برگزار می‌شوند

معاون بهداشت و درمان بنیاد شهید و امور ایثارگران در سفر به استان مرکزی از برگزاری منسجم کمیسیون‌های پزشکی بنیاد شهید و امور ایثارگران در تمام روزهای هفته خبر داد.

به گزارش خبرگزاری راست قامتان، دکتر عبدالرضا عباسپور در سفر به استان مرکزی و با حضور در شورای اداری این استان ضمن تبریک دهه فجر با اشاره به تأکیدات رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران مبنی بر فعال‌تر شدن برگزاری کمیسیون‌های پزشکی در استان‌ها گفت: در همین راستا از حدود ۲ ماه قبل این کمیسیون‌ها فعال تر از پیش در حال برگزاری هستند و کمیسیون‌ها تا پایان سال در تمام استان‌ها برگزار می‌شوند و تلاش می‌کنیم تا انتهای سال جاری لیست انتظار برای حضور در کمیسیون‌ها به حداقل برسد.
وی با بیان اینکه کمیسیون‌های پزشکی بلافاصله در هر استانی که برای برگزاری کمیسیون پزشکی اعلام نیاز داشته باشد برگزار می‌شوند افزود: سابقاً این کمیسیون‌ها تنها در پایان هفته برگزار می‌شدند اما در حال حاضر کمیسیون‌ها در ایام هفته نیز برگزار می‌شوند. همچنین با توجه به تأکید رییس محترم بنیاد شهید و امور ایثارگران از حضور پزشکان مجرب استانی نیز در برگزاری این کمیسیون‌ها استفاده می‌شود.
معاون بهداشت و درمان بنیاد شهید و امور ایثارگران با اشاره به برنامه‌های کمیسیون پزشکی بنیاد شهید و امور ایثارگران گفت: با توجه به محدودیت‌های ناشی از شیوع بیماری کرونا، برنامه‌ریزی‌های لازم جهت اجرای وبینار، وب کمیسیون و فعال کردن فضای مجازی جهت رسیدن به اهداف تعیین‌شده انجام‌ شده است، ضمن اینکه کمیسیون‌های حضوری نیز با رعایت پروتکل های بهداشتی برگزار می شوند.
عباسپور در زمینهٔ بیماری کرونا نیز توضیح داد: با هماهنگی‌های صورت گرفته با وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی جانبازان بالای ۵۰ درصد و جانبازان شیمیایی در اولویت دریافت واکسن کرونا قرار دارند.
معاون بهداشت و درمان بنیاد شهید و امور ایثارگران با بیان اینکه ۸۵ درصد خدمات درمانی بنیاد شهید و امور ایثارگران از طریق بیمه های همگانی و تکمیلی ارائه می‌شود افزود: در حال حاضر سایر خدمات پزشکی تخصصی مانند خدمات بیمارستان‌های روان‌پزشکی و خدمات اُرتز و پُروتز نیز از این طریق ارائه می شوند. نکته مهم در ارائه خدمات این است که باید به‌گونه‌ای برنامه‌ریزی شود که خدمات به بهترین نحو و بدون مشکل در اختیار ایثارگران قرار گیرد.
عباسپور تصریح کرد: با تلاش و پیگیری‌های بنیاد شهید و امور ایثارگران و موافقت سازمان برنامه‌وبودجه، مطالبات بیمه دی که طرف قرارداد بنیاد شهید و امور ایثارگران بود به میزان قابل توجهی پرداخت شد و خوشبختانه تقریباً مراکز طرف قرارداد بیمه درمان تکمیلی ایثارگران به دو برابر چند ماه قبل افزایش پیدا کرده است. همچنین ترتیبی اتخاذ شده تا مبالغ پرداختی عزیزانی که به مراکز غیر طرف قرارداد مراجعه می‌کنند پس از دریافت اسناد ظرف ۴۸ ساعت توسط بیمه دی پرداخت شود.
وی در زمینهٔ بیمه تکمیلی درمان ایثارگران نیز گفت: قرارداد بیمه تکمیلی درمان جدید با توجه ویژه به مقوله سالمندی، خدمات نگهداری، توان‌بخشی و بازتوانی ایثارگران با شرایطی تنظیم شده که خدمات‌رسانی مناسبی به ایثارگران تحت پوشش این بیمه صورت گیرد.
معاون بهداشت و درمان بنیاد شهید و امور ایثارگران در خصوص ارائه خدمات آموزش‌های تخصصی پزشکی به‌منظور افزایش آگاهی، تسریع بهبود بیماری‌ها و جلوگیری از عوارض و کاهش ناتوانی‌ها در جامعه ایثارگری گفت: بیش از ۳۰۰ فیلم و کلیپ در این زمینه تولید و از طریق فضای مجازی ارائه شده است. همچنین اپلیکیشن‌هایی با هدف آشنایی با آسیب نخاعی و آموزش پزشکان تولید و در دسترس مخاطبان قرار گرفته است.
مرتضی انصاری فر مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان مرکزی نیز در این جلسه گفت: حفظ سلامتی و درمان جامعه ایثارگری از مهم‌ترین مأموریت‌های بنیاد شهید و امور ایثارگران است و از این رو در حال حاضر بنیاد شهید و امور ایثارگران استان مرکزی با بسیج تمام امکانات خود، حفظ سلامتی ایثارگران در مقابله با کرونا ویروس را به‌صورت ویژه در دستور کار خود قرار داده است.
وی افزود: تمام تلاش مجموعه بنیاد شهید و امور ایثارگران استان مرکزی در این راستا است که با کیفیت‌بخشی هر چه‌بهتر به خدمات، رضایت‌مندی ایثارگران را به حداکثر برسانیم.
انصاری فر در ادامه به معرفی امکانات مجتمع توان‌بخشی ایثار استان مرکزی پرداخت و گفت: این مجتمع در دو بخش دندانپزشکی و فیزیوتراپی با اولویت ارائه خدمات به ایثارگران معزز در دو نوبت صبح و عصر مشغول به خدمت‌رسانی است و امیدواریم بتوانیم در آینده‌ای نزدیک امکانات بیشتر و بهتری در این مجتمع راه‌اندازی کنیم.
گفتنی است این جلسه با حضور دکتر جمالیان رییس دانشگاه علوم پزشکی استان مرکزی و دکتر جیرایی مدیرکل بیمه سلامت استان مرکزی و همچنین شرکت روسای ادارات بنیاد شهید و امور ایثارگران در شهرستان‌های تابعه استان مرکزی به‌صورت ویدئوکنفرانس برگزار شد.
معاون بهداشت و درمان بنیاد شهید و امور ایثارگران در ادامه سفر خود به استان مرکزی با حضور در اداره کل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان مرکزی و اداره بنیاد شهید و امور ایثارگران شهرستان اراک با کارکنان جانباز ۷۰ درصد شاغل در این مجموعه‌ها دیدار و با اهدای لوح از فداکاری‌هایشان تقدیر به عمل آورد.
عباسپور در این دیدارها با بیان اینکه صبر و مقاومت جانبازان در تحمل سختی‌ها ستودنی است افزود: هر چقدر در مسیر خدمت‌رسانی به این قشر عزیز تلاش کنیم نمی‌توانیم ذره‌ای از فداکاری‌های آن‌ها را جبران کنیم.
وی با تقدیر از صبر و بردباری جانبازان اظهار داشت: در زمانی که نظام جمهوری اسلامی به حضور شما در صحنه دفاع از میهن و اسلام نیاز داشت، شما با اخلاص و صلابت وارد صحنه شدید و امروز این وظیفه نظام و مسئولان است که با تمام وجود خدمتگزار شما عزیزان باشند.
معاون بهداشت و درمان بنیاد شهید و امور ایثارگران در این دیدارها از جانبازان ۷۰ درصد «سید رضا رفیعی»، «سید علی‌اکبر ابراهیمی»، «سید مهدی عبدی» و «محمود دولت‌آبادی» تقدیر به عمل آورد.
منبع: ایثار

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *