۱۲ هزار رزمنده با تأیید نیروهای مسلح به افتخار جانبازی نائل آمدند/پرداخت پاداش پایان خدمت جانبازان مشمول به محض تأمین اعتبار آغاز می‌شود

معاون تعاون و امور اجتماعی بنیاد شهید و امور ایثارگران شامگاه شنبه ۵ شهریور ماه در گفت‌وگو با برنامه «ایرانشهر» رادیو ایران اقدامات بنیاد در بخش‌های مختلف رفاهی و معیشتی را تشریح کرد.
به گزارش خبرگزاری راست قامتان، محمود پاکدل با گرامیداشت هفته دولت و سالگرد شهادت شهید رجایی و باهنر گفت: بنیاد شهید و امور ایثارگران با ابلاغ سند تحول دولت گزارش شناخت وضعیت موجود را تهیه کرد که بر این اساس بار مالی اجرای قوانین مصوب مجلس ۱۲۶ هزار میلیارد تومان برآورد شد و با حمایت دولت و مجلس بودجه بنیاد از ۳۱ هزار میلیارد تومان به ۷۰ هزار میلیارد تومان افزایش یافت که ۵۰ هزار میلیارد تومان در ردیف‌ها و ۲۰ هزار میلیارد تومان در تبصره‌ها است.
وی افزود: در سفرهای رئیس جمهور ۱۷۰ میلیارد تومان برای ساماندهی گلزار شهدا به تصویب رسیده است که ۵۰ درصد این اعتبار تخصیص پیدا کرده و عملیات اجرایی ساماندهی گلزار مطهر شهدا مطابق برنامه آغاز شده است. بر اساس مصوبات دولت ۵ درصد از طرح ملی جهش مسکن نیز به ایثارگران اختصاص یافت و امیدواریم از ۴ میلیون مسکنی که دولت در ۴ سال تولید خواهد کرد ۲۰۰ هزار مسکن به ایثارگران اختصاص یابد.
معاون تعاون و امور اجتماعی بنیاد شهید و امور ایثارگران در ادامه تشریح اقدامات دولت سیزدهم، گفت: بر اساس مصوبات دولت مقرر شده است ۱۰ درصد از فرصت‌ها و ظرفیت‌های اشتغال هر استان به ایثارگران اختصاص یابد که بر اساس تماس گرفته شده با دولت نخستین تخصیص در این زمینه از هفته آینده از محل اعتبارات سال ۱۴۰۱ محقق می‌شود.
پاکدل با بیان اینکه حدود ۱۰۰ هزار ایثارگر از کمک‌معیشت برخوردار بودند، افزود: مبلغ کمک‌معیشت ایثارگران مشمول در سال جاری ۶۰ درصد افزایش یافت و از دو میلیون و ۲۴۰ هزار تومان به سه میلیون و ۶۰۰ هزار تومان افزایش یافت. مستمری والدین شهدا نیز با افزایش بیش از ۶۰ درصدی به ۵ میلیون و ۶۰۰ هزار تومان رسیده است.
وی افزود: در برنامه بنیاد شهید و امور ایثارگران افزایش ۵۷ درصدی حق پرستاری مدنظر بود که به دلیل مشکلات اعتباری سازمان برنامه و بودجه افزایش ۳۸ درصدی تاکنون محقق شده است و سازمان برنامه و بودجه قول داده است مابه تفاوت این افزایش را تأمین و پرداخت کند.
معاون تعاون و امور اجتماعی بنیاد شهید و امور ایثارگران با بیان اینکه از ابتدای سال جاری کمک‌معیشت ۶۲۰۰ ایثارگر فاقد شغل و درآمد برقرار شده است، افزود: ۳۴ هزار پرونده دیگر نیز برای برقراری کمک‌معیشت آماده شده است که در صورت تأمین اعتبار کمک‌معیشت این عزیزان نیز برقرار می‌شود. ۱۲ هزار پرونده ایثارگرانی که بر اساس قانون برنامه ششم مجروحیت آنها به تأیید نیروهای مسلح رسیده بود و فاقد مدارک بالینی بودند رسیدگی شده و به افتخار جانبازی نائل شدند و ۶۵۰ میلیارد تومان معوقات جانبازان ماده ۳۸ در سه ماه پایانی سال ۱۴۰۰ پرداخت شد و برای نخستین بار در سال ۱۴۰۱ مبلغ ۹۰۰۰ میلیارد تومان برای پاداش پایان خدمت جانبازان حالت اشتغال پیش‌بینی شده است که امیدواریم در آینده نزدیک اولین تخصیص آن صورت گیرد و عملیات پرداخت آن را آغاز کنیم.
پاکدل در پایان خاطرنشان کرد: بر اساس مکاتبات صورت گرفته با سازمان امور اداری و استخدامی مقرر شده است دومین آزمون بند ج ماده ۸۷ قانون برنامه ششم توسعه به زودی برگزار شود و از دستگاه‌های مختلف درخواست می‌کنیم شغل محل‌های مورد نظر را هر چه سریع‌تر به سازمان امور اداری و استخدامی اعلام کنند.
انتهای پیام/

یک نظر

  1. من جانباز ۲۰ درصد شیمیایی و ۹۴۰ روز فقط در مناطق عملیاتی مختلف در سالهای ۶۰ و۶۱ و۶۲ و۶۳ متناوب واز مرداد ۱۳۶۶ و تا۲۰ شهریور ۱۳۶۸ مستمر درمناطق عملیاتی زبیدات وموسیان ونهر عنبر خدمت نموده ام وحالا هم بازنشسته ناجا ومستاجر هستم نمیدانم چقدر طلبکار هستم؟ از کجا باید سوال کنم ؟کد ملی ۲۲۹۴۴۸۸۷۱۷وشماره ۰۹۱۷۷۹۲۱۲۶۳ صمنا ۲ سال هم در مناطق ساحلی ومرزبانی گنا وه وکنگان خدمت کرده ام !!!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *