حق پرستاری جانبازان بالای ۷۰ درصد تا پایان اردیبهشت پرداخت می‌شود

محمود پاکدل، معاون تعاون و امور اجتماعی بنیادشهید و امور ایثارگران عنوان کرد: طبق اطلاعاتی که به دست آمده است حق پرستاری حدود یک هزار و ۲۰۰ جانباز بالای ۷۰درصد که در ماه فروردین به حساب آن ها پرداخت نشده بود، تا پایان اردیبهشت ماه به حساب آن‌ها واریز می‌شود.

خبرگزاری راست قامتان:محمود پاکدل، معاون تعاون و امور اجتماعی بنیادشهید و امور ایثارگران در پاسخ به این سوال که اعتراضاتی وجود دارد که ۵۰ هزار تومان از حقوق برخی از ایثارگران کسر شده و حق پرستاری برخی از ایثارگران نیز قطع شده است، گفت: این موضوع صحت ندارد بلکه موضوع نیم کای حق پرستاری بوده است.

وی اضافه کرد: بنیادشهید در بهمن و اسفند پرداخت این نیم کای خانواده های جانبازان را پرداخت کرده بود که در فروردین ماه از سیستم حقوق دستمزد که از سیستم سجایا (سامانه جمع آوری اطلاعات ایثارگران) اطلاعات می گرفت، این نیم کا حذف شد که در اردیبهشت ماه دوباره پرداخت می شود. طبق آمار، شمار پدران شهدا ۴۹ هزار و ۵۷۲ نفر و مادران شهیدان ۱۰۶ هزار و ۳۹۱ نفر است.

پاکدل ادامه داد: نیم کا معادل حق پرستاری والدین شهدا و جانبازان ۵۰ درصد حداقل حقوق طبق قانون کار است که بنیادشهید این مبلغ را به این خانواده ها پرداخت می کند.

پاکدل افزود: مجموع پرداختی های بنیادشهید بابت حق پرستاری حدود ۵۳ هزار نفر است که یک هزار و ۲۰۰ نفر از جانبازان که عمدتا جانبازان بالای ۷۰ درصد ، حق پرستاری دریافت نکرده بودند که اکنون این مورد اصلاح شده است.

معاون تعاون و امور اجتماعی بنیادشهید گفت: معوقه حق پرستاری مربوط به فروردین این خانواده ها نیز تا پایان اردیبهشت ماه پرداخت می شود. موضوعی تحت عنوان کسر ۵۰ هزار تومان از حقوق خانواده های شهدا و جانبازان در فروردین ماه نیز مطرح نیست.

پاکدل ادامه داد: حقوق خانواده های شهدا و جانبازان بدون هیچ مشکلی هرماه پرداخت می شود و به طور یقین حقوق اردیبهشت این افراد بر مبنای افزایشی که از سوی دولت اعلام شده است نیز اعمال و به حساب این افراد واریز خواهد شد.

وی تصریح کرد: همچنین مابه التفاوت افزایش حقوق خانواده های شهدا و جانبازان در ماه های فروردین و اردیبهشت، در ماه جاری پرداخت می شود.

در دوران جنگ تحمیلی هشت ساله عراق علیه ایران، ۴۳ هزار و ۱۷۳ نفر آزاده شدند. مردم ایران در جنگ تحمیلی و دوران دفاع مقدس و دیگر حوادث تروریستی، ۲۳۰ هزار شهید را تقدیم انقلاب کرده اند.

شمار کل جانبازان کشور به ۵۷۴ هزار و ۱۰۱ نفر می رسد. ۳۳۶ هزار و ۲۸۲ نفر (۵۹ درصد) جانبازان زیر ۲۵ درصد و ۲۳۷ هزار و ۸۱۹ نفر (۴۱ درصد) بیش از این میزان جانبازی دارند.

منبع: ایرنا

یک نظر

  1. باسلام درود احترام
    خدمت تمام هموتنان عزیزم
    بنده فرزند جانباز ۳۵قطع نخاع هستم مدت۱۵ساله با مدرک دیپلم در شرکت گازاستان کرمان به عنوان کارساده مشغول به کار هستم بنده چون مدرک سوادی بنده پایین بود با مشکلات زیادی روبرو هستم به همین دلیل اقدام به ادامه تحصیل بزرگسالان در دانشگاه بنیاد شهید کرمان نمودم که ای کاش جفت پاهای من شکسته بود و توی این دانشگاه علمی کاربردی نرفته بودم من در این دانشگاه با من فرزند جانباز چنان رفتاری شد که به خدای احد و واحد اعتماد به نفس در زندگی من از بین رفت در همان ابتدا ترم اول من و مشروط کردن و مبلغ زیادی بدهکار دانشگاه شدم اخه من چه گناهی کرده بودم برای اینکه خواهر بنده به عنوان یه کارگر خدمات با یه حقوق بسیار پایین کار میکنه باید سر جلسه امتحان مثال یک دزد و جانی رفتار بشه بنده اگه یک ریال از سمت جانبازان تو زندگیم تا به الان استفاده کردم حرامم خو و خانوادم بشه حاضرم هر لحضه که خواستین استعلام کنید من سالهاست که باید بابا رو پوشک کنیم زندگی برامون خیلی سخته و دشواره اگه حقمون همینه خدایا رازی هستیم رضای خودت شما شاهد باش که چقدر ظلم به ما میشه بعد هر کسی که میشنوه که بابا جانبازه فکر میکنن که دنیا مال ماست نه داداش من نون خشک هم به ندادن بدهکارشون هم شدیم این بود شهریه رایگان من به بیل زدن رازی هستم ولی دگه پامم تو او داشگاه نمیزارم
    یا علی خدا پشت و پناهتون

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *