۴۰ هزار میلیارد ریال معوقات خانواده های شهدا پرداخت شد

مشاور رئیس جهمور در امور ایثارگران گفت: در دولت تدبیر و امید و با پیگیری های رئیس جمهور، معوقات خانواده های شهدا به میزان ۴۰ هزار میلیارد ریال امسال پرداخت شد.

به گزارش خبرگزاری راست قامتان، حجت الاسلام پرویز ولی زاده روز چهارشنبه در شورای اداری شهرستان سروآباد اظهار داشت: این معوقات مربوط به سال های ۸۹ تا ۹۶ خانواده های شهدا، جانبازان بود.
وی افزود: دولت تدبیر و امید با رایزنی‌های که انجام داده و در راستای تکریم و منزلت خانواده های معظم شهدا و ایثارگران، معوقات باقیمانده از دولت قبلی را تا فروردین سال ۹۶ بطور کامل پرداخت کرد و اکنون در تلاش است معوقات سال ۹۶ را نیز با تامین اعتبار هر چه سریعتر پرداخت کند.
حجت الاسلام ولی زاده اضافه کرد: دولت واقف معتقد است با وجود این اقدامات و کارهای متفاوت در حوزه‌های ایثارگران، جانبازان و شهدا، خدمات به این قشر کافی نیست لذا بر نهادینه شدن فرهنگ ایثار و شهادت در نظام مقدس جمهوری اسلامی در همه ابعاد تاکید فراوان دارد.
وی یادآور شد: از دیگر خدمات دولت تدبیر و امید به خانواده های شهدا، ابلاغ قانون جامع ایثارگران بود که در سال ۹۰ ابلاغ ولی اجرایی نشد اما ۲ ماه از آغاز به کار دولت یازدهم، با حکم رئیس جمهور ابلاغ و اجرایی شد.
مشاور رئیس جهمور در امور ایثارگران تاکید کرد: معافیت ۳۰ درصدی فرزندان رزمندگان در دانشگاه ها برای اولین بار بعد از انقلاب توسط این دولت مرداد امسال به ستاد کل نیروهای مسلح ابلاغ شد که این یکی دیگر از خدمات دولت تدبیر و امید به خانواده های ایثارگران و رزمندگان است.
وی گفت: توجه دولت دکتر روحانی به خانواده های شهدا به این دلیل است که ایشان هشت سال در جنگ تحمیلی دوشادوش رزمندگان اسلام علیه دشمن جنگیدند و به عنوان فرمانده پدافند، انجام وظیفه کردند.
حجت الاسلام ولی زاده یادآور شد: دولت یازدهم و دوازدهم در خصوص ایثارگران شعارگرا نیست بلکه عملگراست چون به شهدا، ایثارگران، جانبازان و رزمندگان و راه و هدف آنها باور و ایمان دارد.
وی اظهار داشت: در دولت تدبیر و امید به خانواده های معظم شهدا اهمیت زیادی داده شد بطور مثال از ۱۰ فرماندار استان کردستان سه فرماندار فرزند شهید هستند و در سروآباد چهار مدیر از میان فرزندان شهدا انتخاب شده اند که این مهم بیانگر توجه ویژه دولت به خانواده های شهدا و ایثاگران است.
حجت الاسلام ولی زاده یادآور شد: تمام سیاست های ابلاغی رهبر معظم انقلاب در خصوص خانواده های شهدا، ایثارگران، جانبازان و رزمندگان اسلام در دولت تدبیر و امید در هیات وزیران مصوب و ابلاغ شده است.
وی با بیان اینکه امنیت و آرامش کنونی جامعه مرهون خون پاک شهدا است، تاکید کرد: اگر امروز همه کشورهای جهان به امنیت و آرامش ایران اسلامی غبطه می خورند و اگر به اقتدار انقلاب اسلامی در جهان افتخار می کنیم به برکت خون پاک و مطهر شهدا است.
مشاور رئیس جهمور در امور ایثارگران افزود: وحدتی که در کشور وجود دارد در هیچ نقطه جهان نیست و این وحدت به برکت ایثار و جانافشانی رزمندگان اسلام و خون پاک و مطهر شهدا و ایثار و از خودگذشتگی خانواده شهدا و ایثارگران بدست آمده است.
وی گفت: وحدت ملت ایران امروز در جهان یک الگو است و اگر مردم بخواهند این وحدت را حفظ کنند باید راه و سیره شهدا را در حفظ دستاوردهای نظام اسلامی ادامه دهند.
فرماندار سروآباد نیز در این جلسه گفت: مردم مرزدار و غیور این شهرستان در طول هشت سال جنگ تحمیلی علیه دشمنان جنگیدند و اجازه ندادند یک وجب از خاک این کشور به دست دشمنان بیافتد.
کوهسار دادور افزود: مردم شهرستان سروآباد ۲۳۰ شهید، ۲۵۴ جانباز و پنج آزاده تقدیم نظام و انقلاب اسلامی کرده اند و امروز وظیفه همه مسئولان نظام است که خدمتگزار این مردم باشند.
وی خدمت به خانواده های شهدا را یک ضرورت دانست و تاکید کرد: خدمت به خانواده های شهدا باید در اولویت کاری مسئولان باشد و در این راه هیچ مسئول و مدیری نباید در این مسیر کوتاهی داشته باشد.
شهرستان سروآباد با ۲ بخش مرکزی و هورامان با بیش از ۵۰ هزار نفر جمعیت در فاصله ۹۰ کیلومتری از غرب سنندج مرکز استان کردستان واقع شده و ۲۴ کیلومتر مرز با کشور عراق دارد./ ایرنا

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *