۸۷ دستگاه ملی و استانی برای بیمه تکمیلی درمانی ایثارگران شاغل قرارداد امضا کرده‌اند

معاون توسعه مدیریت و منابع بنیاد شهید و امور ایثارگران گفت: در حال حاضر ۸۷ دستگاه اجرایی ملی و استانی در سراسر کشور نسبت به عقد قرارداد بیمه تکمیلی درمان ایثارگران با شرکت بیمه دی اقدام کرده‌اند تا همان بسته خدمات درمانی که از سوی بنیاد اعلام شده به ایثارگران شاغل در دستگاه‌ها ارائه شود. همچنین تعدادی از سازمان‌ها با توجه به سقف خدمات بنیاد با سایر شرکت‌های بیمه‌ای قرارداد بسته‌اند.

87 دستگاه ملی و استانی برای بیمه تکمیلی درمانی ایثارگران شاغل قرارداد امضا کرده‌اند

به گزارش خبرگزاری راست قامتان، سید منصور میرمرادی در حاشیه جلسه کمیته سلامت اداری و صیانت از حقوق مردم بنیاد شهید و امور ایثارگران با اشاره به موضوع بیمه تکمیلی ایثارگران، گفت: هیئت محترم وزیران در تاریخ ۱۴ مهرماه در راستای اجرای ماده ۱۳ قانون جامع خدمات‌رسانی به ایثارگران مصوبه‌ای را به تصویب رساند که بر اساس آن دستگاه‌های اجرایی موظف شدند از محل سرجمع اعتبارات مصوب و در قالب تخصیص اعتبار ابلاغی نسبت به تأمین و پرداخت بیمه درمانی تکمیلی ایثارگران شاغل در دستگاه مربوط و افراد تحت تکفل آنان اقدام کنند.
معاون توسعه مدیریت و منابع بنیاد شهید و امور ایثارگران افزود: با توجه به مذاکرات و پیگیری‌های انجام شده نامه‌ای از سوی معاون امور علمی، فرهنگی و اجتماعی سازمان برنامه‌وبودجه کشور به مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری ارسال شده که در آن تأکید شده تا اعتبار لازم برای بیمه تکمیلی درمان بازنشستگان ایثارگر و خانواده تحت تکفل آنان به سازمان برنامه‌وبودجه اعلام شود و نسبت به قرارداد بیمه تکمیلی درمان ایثارگران اقدام شود.
وی با بیان اینکه پیش از مصوبه اخیر دولت تعداد ایثارگران تحت پوشش بیمه تکمیلی درمان بنیاد شهید و امور ایثارگران بالغ بر یک میلیون و ۷۰۰ هزار نفر بود افزود: ۴۵۰ هزار نفر از ایثارگران شاغل و بازنشسته شامل مصوبه اخیر می‌شوند و بیمه آن‌ها بر عهده دستگاه‌ها خواهد بود و ۱ میلیون و ۲۵۰ هزار نفر از ایثارگران عزیز همچنان از خدمات بیمه درمانی تکمیلی بنیاد شهید و امور ایثارگران استفاده می‌کنند. همچنین والدین معظم شهدا و جانبازان عزیز ۷۰ درصد شاغل با توجه به شرایط جسمی آنان تا زمان اجرایی شدن کامل مصوبه هیئت دولت از سوی دستگاههای اجرایی همچنان تحت پوشش بیمه تکمیلی بنیاد قرار دارند.
میرمرادی با بیان اینکه مشکل بیمه تکمیلی ایثارگران شاغل در وزارت آموزش‌وپرورش و جهاد کشاورزی نیز برطرف شده است افزود: جمع ایثارگران این ۲ دستگاه و همچنین ایثارگران بازنشسته حدود ۲۰۰ هزار نفر است. اعتبار مورد نیاز برای تحت پوشش قرار دادن ایثارگران باقی مانده از سوی دستگاه‌ها در هر استان ماهانه مبلغ محدودی است که امیدواریم با توجه به الزامات قانونی و مصوبه هیئت وزیران و همراهی استانداری‌ها هرچه سریعتر این مسئله به‌خوبی مدیریت و حل شود.
معاون توسعه مدیریت و منابع بنیاد شهید و امور ایثارگران افزود: در حال حاضر ۸۷ دستگاه اجرایی ملی و استانی از جمله استانداری‌ها و شهرداری‌ها در سراسر کشور نسبت به عقد قرارداد بیمه تکمیلی درمان ایثارگران با شرکت بیمه دی اقدام کرده‌اند. همچنین تعدادی از سازمان‌ها با سایر شرکت‌های بیمه‌ای با توجه به سقف خدمات بنیاد شهید و امور ایثارگران قرارداد بسته‌اند.
میرمرادی در خصوص اجرای قانون منع به‌کارگیری بازنشستگان گفت: بنیاد شهید و امور ایثارگران از سال ۱۳۹۵ خود را مکلف دانست که برنامه‌ریزی‌های لازم را برای خروج بازنشستگان از مجموعه انجام دهد و امروز می‌توان گفت این قانون به‌صورت ۱۰۰ درصد در بنیاد اجرایی شده است. در مجموعه سازمان‌های وابسته بنیاد نیز با پیگیری و اقدامات صورت گرفته روند اجرای قانون منع به‌کارگیری بازنشستگان اجرا شده است.
معاون توسعه مدیریت و منابع بنیاد شهید و امور ایثارگران با تأکید بر اینکه تمام امور اجرایی کشور در قالب قوانین مصوب مجلس شورای اسلامی و مصوبات هیئت دولت انجام می‌گیرد و موضوع بیمه تکمیلی ایثارگران شاغل و بازنشسته هم دقیقاً بر همین اساس انجام می‌شود، ضمن تقدیر از مسئولان اجرایی از جمله مسئولان قوه قضائیه، وزارتخانه ها، استانداری ها و سازمان هایی که برای حل مشکل بیمه ایثارگران اقدام کرده‌اند افزود: این اقدامات در راستای رعایت شان و منزلت ایثارگران در عمل است و توقع داریم سایر مسئولان نیز بر همین اساس فعالیت کنند.
گفتنی است، توسعه ارائه خدمات الکترونیکی در دستور کار نشست کمیته سلامت اداری و صیانت از حقوق مردم بنیاد قرار داشت و پس از بحث و بررسی مقرر شد که از ۱۰۷ خدمت شناسایی شده بر اساس استاندارد سازمان اداری استخدامی تا یک ماه آینده علاوه بر ۱۴ خدمت ارائه شده در حوزه الکترونیکی و دیگر خدمات در سامانه برخط حداقل ۳۰ درصد از خدمات شناسایی شده به صورت الکترونیکی ارائه شود.
همچنین مقرر شد نسبت به ارزیابی عملکرد سال ۱۳۹۶ توسط حوزه مرتبط با محوریت اداره کل ارزیابی عملکرد اقدام شده و تا قبل از ۵ دی ماه ۱۳۹۷ جهت طرح در شورای راهبردی بنیاد ارائه شود.
در پایان نیز اعضا ضمن تبریک انتخاب بنیاد شهید و امور ایثارگران به عنوان سومین دستگاه کشوری در ارائه خدمات الکترونیکی از همکاری تمام کارکنان و مدیران به خصوص اداره کل آمار و فناوری اطلاعات تقدیر کردند. / ایثار

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *